niedziela, 5 lutego 2017

opinia

Mam zamiar kupić mieszkanie w bloku który wybudowany był w 2010
Ale zauwarzyłem straszną wilgoć w piwnicach po deszczach stoi tam woda z każdej strony woda dostaje się do piwnic co może być przyczyną tego ? inwestor twierdzi że dobrze jest wykonana izolacja i drenaż w koło budynku więc albo kłamie albo jest tu jakaś inna przyczyna proszę o poradę bo nie chcę kupić mieszkania z wilgocią w piwnicyJeśli będziesz mieć taras zarządaj zdjęć z prac izolacyjnych zakrywkowych bo często jest tak że po kilku miesiącach zacznie odpadać ci tynk i farba na cokołach, wadliwa izolacja płyty tarasowej lub balkonowej. Ale to tylko fachowiec potrafi stwierdzić czy jest czy też nie. budynek ten to blok i wilgoć jest w piwnicy jak pisałem wcześniej woda dostaje się z każdej strony bloku czyli tak jak podejrzewałem wadliwie wykonana izolacja budynku ale chciałem uzyskać opinie od jakiegoś fachowca  :P czyli odradzacie kupna tego mieszkania ?
Podobny obraz

Oglądam duże iveco... osłona poduszki w kierownicy popękana i inny odcień. Pytam: Walony?. Nie tylko oryginalna poduszka była za ładna tak rozpraszała, wiec wymieniliśmy.
Jeżeli, stoi wewnątrz woda i jest dobra hydroizolacja to znaczy, że to jest basen. odpuść sobie to mieszkanie i mieszkania tego developera ogólnie. Uprawniony inżynier budownictwa to nie wszystko, takich uprawnionych inżynierów budownictwa polskie uczelnie produkują na pęczki, zgraja niedouczonych partaczy z kwitem. Prowadza później barany spieprzone budowy za tysiąc złotych jako kierownicy i taka rzeczywistość. A dlaczego spieprzone? bo strach im d...pe oblatuje  gdy trzeba zareagować na partactwo wykonawcy, podpisują sie pod każdym szajsem i cała budowa brnie w nicość. Na cholere istnieje ta instytucja skoro w ogóle nie spelnia swojej funkcji! pisałem o uprawnionym Inżynierze Budownictwa - czyli osobie która ma odpowiedni zasób  http://escaperooms.pl wiedzy a nie o figurantach-emerytach w większości z tytułami technika budowlanego za "tysiąc złotych" udających Kierowników Budów. Może ustalmy: Czy w XXI wieku dom zużywający ponad 30 kWh/m2 rocznie - to według Pana wiedza, czy niedouczone szkodnictwo?
Tak myślałem, że nie posiada Pan podstawowej wiedzy na temat izolowania. Niech Pan sobie dalej Swoje frustracje wyładowuje.
O wiedzy świadczy efekt a nie akt prawny.
2015 domy 15kWh/m2 rocznie 2020 zero energetyczne.
Znajomość fizyki wyklucza budowanie domów ponad 30kWh/m2 rocznie przy dzisiejszych technologiach i materiałach. Tylko szkodnik :
-ociepla ścianę za murem i fundamentem
- nie daje paroizolacji w ścianie
daje mniej niż 30 cm styropianu od gruntu
robi wentylację naturalną w domach jednorodzinnych
To jest w fizyce budowli, która Panu jest widocznie obca!
Efekt za określoną kasę a nie jaskinia zużywająca 60kWh/m2 rocznie -
Pluje Pan na nich... (ja im bym osobiście pozabierał te ich "uprawnienia" które nic za sobą nie niosą) ale kto "ich" zatrudnia? Ja ? Pan ? Nie ... zatrudniają takich figurantów inwestorzy i to ich wina że takie tałatajstwo ma w ogóle rację bytu.
Osobiście nie biorę domków do prowadzenia za mniej niż 4 tys brutto /msc - wie Pan jakie oczy robią gdy słyszą taką cenę ? Proszę sobie wyobrazić... rzekotkę z wytrzeszczem coś w tym rodzaju.
wszędzie mają na pewno ten sam problem. Jeśli woda wdziera escape room się do budynku i piwnice są zalane to nieudolnie były zaizolowane lub tanim kosztem np. papą termozgrzewalną.
Jak kupisz takie mieszkanie od razu nastaw się na długą batalię i papierkologię oraz przerzucanie się pisemkami, wilgoć ci zostanie w mieszkaniu. To tylko dobra rada wnioski sam wyciągnij.
Poprawiamy dziesiątki balkonów i tarasów w budynkach 1-2 letnich, nikt nie chce mieć grzyba w domu a często już takiego lokatora ma i nie może się go pozbyć.

1 komentarz:

  1. Can truly relate and retain this outstanding post. Very well written. replica watches india

    OdpowiedzUsuń